Ismét a biztonságos közlekedést támogatja a Sátoraljaújhelyi RC

A ROTARY FOUNDATION támogatási alap a világ minden pontjáról lehetőséget teremt arra, hogy a rotary közösségek segítő projekteket valósíthassanak meg. A klubunk az alap támogatásával és jelentős önrész felhasználásával 2023 őszén két, a közösségi közlekedésben résztvevők biztonságát segító projektet valósított meg sikeresen.

ISMÉT A BIZTONSÁGOS KÖZLEKEDÉST TÁMOGATJA A ROTARY CLUB SÁTORALJAÚJHELY!

A tavalyi évhez hasonlóan ebben az esztendőben is Sátoraljaújhely közútjainak biztonságához szeretett volna hozzájárulni a RC Sátoraljaújhely. Szervezetünk a 2023-24-es Rotary évben is sikeresen pályázott a ROTARY INTERNATIONAL 1911. District DISTRICT GRANT támogatására.

A klubunk az alap támogatásával és jelentős önrész felhasználásával 2023 őszén két, a közösségi közlekedésben résztvevők biztonságát segító projektet valósított meg sikeresen.  A Sátoraljaújhely-Széphalom közötti útszakaszon a kerékpárútra átvezető sáv színezését és veszélyt jelző táblák kihelyezését vállaltuk. A jégcsarnok mellett elhaladó közúton az arra közlekedő gyerekek és a Zemplén Kalandpark látogatóinak biztonságát növelő forgalom lassító bordák és prizmák kihelyezését valósítottuk meg.

2024-ben ezt a beruházást folytattuk Sátoraljaújhely Széphalom városrészében. A két meglévő gyalogátkelőhely jobb észlelhetőségét és a figyelemfelkeltés szolgálják a burkolatba beépített prizmák, az új festés, valamint több „Kijelölt gyalogos-átkelőhely” jelzőtábla is.

A projekt összköltsége 870.000 Ft volt, amelynek egy része 1.000 USD dollárt, vagyis 353.460 forint a District Grant pályázatból származik. Klubunk önköltsége ebben aberuházásban 400.000 Ft.

A kivitelezéshez a SZÉPHALMI RÉSZÖNKORMÁNYZAT is hozzájárult.

A munkálatok megtervezésében a Virtuál Építész Stúdió Kft tulajdonosai, klubtársaink Tóth László és Gál Károly segített. A kivitelezést a Fa-Forg-Tech Kft végezte el.

Az idei pályázatot is klubunk foundation felelőse Kuzcik Júlia írta meg és az elszámolásban Götz József pénztárossal együtt dolgoznak majd.

Köszönjük a 2023/24-es soros elnökünk Varknal Györgynek és az idei év vezetőjének Gál Károlynak is a közreműködését.

A ROTARY FOUNDATION ALAPBÓL MEGVALÓSULÓ EDDIGI PROGRAMOK:

2019-20 és 2020-21: A Mozgáskorlátozottak Sárospataki és Zemplén Térségi Egyesületének újhelyi irodájának gyógyászati eszközbeszerzése és hátrányos helyzetű középiskolás fiatalok támogatása

2021-22: Korányi úti lakótelepen lévő játszótér felújítása

2022-23: Közlekedésbiztonsági program: kerékpár átvezető sáv biztonságosságának növelése a Széphalom felé vezető útszakaszon és forgalomlassító bordák és prizmák elhelyezése a Zemplén Kalandpark alsó állomását érintő útszakaszon.

Hogyan lehet valaki a Rotary tagja?

A Rotary nem egy titkos szervezet, ellenkezőleg, tevékenységét igyekszik a legnagyobb nyilvánosság mellett végezni. Az ország 55 klubja várja leendő barátait. Látogasson el a legközelebbi klubba, ismerkedjen meg a tagokkal és a klub tevékenységével. A Rotary nem mozgalom, nem lehet „csak úgy” belépni: tag csak az lehet, akit meghívnak a klubba, és taggá válásához elnyeri két Rotary klubtag ajánlását. Ezután a klub vezetősége, illetve a klubtagok titkos szavazással döntenek a jelölt tagságáról.

Miért legyél Rotarys?

Mert sokkal jobb adni… szeretetet, időt, odafigyelést, ajándékot, adományt, tudást. Mert új ismeretekre tehetünk szert, kipróbálhatjuk magunkat sok területen, ami nem kapcsolódik a szakmánkhoz. Mert ki ne szeretne barátokkal utazni, kirándulni, zenét hallgatni? Mert bárhová utazunk a nagyvilágban, mindenhol egy önzetlen Rotarysra lelünk.